معروف ترین بازار های ادویه جهان

از هند به مراکش، ترکیه به ویتنام، بازار ادویه ها در سراسر جهان چشم انداز قابل توجهی دارد. شلوغی و شلوغی از یک بازار معتبر یا سوک می تواند غافلگیر کننده باشد، زیرا معامله گران با رفتارهای وسوسه انگیز و معاملات، مشتریان را جذب می کنند.در ادامه به معرفی تعدادی از معروف ترین بازار های ادویه جهان می پردازیم :

۱) Rahba Kedima , مراکش

به عنوان میدان ادویه شناخته می شود و محلی مناسب برای پیدا کردن طعم معتبر از مراکش است . علاوه بر دارچین تازه ، زیره سبز ، گشنیز و ستاره آنس ، اگر شما به دنبال بالاترین کیفیت عفران هستید، خوب جایی آمده اید !

Rahba Kedima

۲) La Boqueria , بارسلون

درست در کنار La Rambla واقع شده است . این بازار یک بازار محرمانه نیست . تصور کنید یک انبار انبوه که با پودر فلفل ، بشکه های زیره و ترخون تازه همراه با رایحه لیموو گوجه فرنگی های تازه که در هر نوبت به شما حمله می کنند .

۳) Long Bein ، ویتنام

واقع در یک محله قدیمی به نام هانوی در ویتنام .اگر به دنبال ادویه های خوشمزه هستید ، صبح زود از خوا بیدار شوید و به سمت بازار لانگ در کنار رود سرخ برود. می توانید در آنجا نعنای تازه، علف لیمو، دارچین، هل و زنجبیل بخرید  و لذت آشپزی را با این ادویه های خوش مزه تجربه کنید .

۴) Khari Baoli، دهلی

بازار بسیار بزرگی در نزدیکی قلعه سرخ هند که بزرگ ترین بازار عمده فروشی آسیا محسوب می شود . کوچه های بسیار باریکی دارد و ساخت آن به قرن شانزدهم میلادی برمی گردد.هرآنچه نیاز داشته باشید در این بازار می یابد ، از زغال اخته و خویا گرفته تا زردچوبه .

۵) Dubai spice souk , دبی

در گوشه ای از دبی به دور از آسمان خراش ها و برج های غول آسا،منطقه دیره یکی از بهترین عرضه کننده های ادویه مرغوب در جهان است . عطر میخک ، هل ، زرد چوبه از طریق هوا در این بازار بزرگ پخش می شود وباعث شده که مقاومت در برابر گرفتن یک یا دو کیسه از گیاهان خوشمزه به حداقل برسد !

بازار بزرگ تهران

۶) بازار بزرگ تهران

و اما در پایان یه سری هم به وطن بزنیم! بازار بزرگ تهران مانند یک بکه ی دلهره آور است و گرچه بازار فرش فروش ها و مساجد بازار پر از زیبایی و جذابیت هستند، این بازار ادویه فروشی بازار است که بیش از همه وسوسه انگیز است.

در پست های دیگر به معرفی غذاهای محلی دیگر کشورها مانند چین ، یونان ، ایتالیا نیز پرداخته شده است. این پست راجع به غذا های محلی مکزیک است که از منابع زیر تهیه شده است:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *