معروف ترین غذاهای چینی

شاید بتوان گفت یکی از متنوع ترین و عجیب غریب ترین غذاهای دنیا ، در چین یافت می شود . دلیل آن هم کاملا واضح است ! جمعیت بالا و این که هرچیزی پیدا کنن میخورن ! چین شامل بیش از ۱٫۳ میلیارد نفر، ۲۳ استان، ۵۶ گروه قومی و در نتیجه  غذاهای مختلف است. همین گستردگی و تفاوت فرهنگ ها هم می تواند یکی از عوامل اصلی در تنوع غذاهای چینی باشد . در ادامه با معرفی معروف ترین غذاهای چینی با ما همراه باشید :

۱) Xia Long bao

اغلب به عنوان سوپ dumplings شناخته می شود . به شکل قطعات کوچک پیچیده است که شامل گوشت چرخ شده ی خوک در ژله که یکبار بخارپز شده است . شیوهخوردن آن به این شکل است که آن را در سرکه تیره فرو کنید سپس آن را مصرف کنید .

Xia Long bao

۲) Cantonese

غذایی است مربوط به منطقه ای در همسایگی استان گوانگدونگ و معمولا خیلی به سایو ما یا همان گوشت کبابی مرتبط است . این غاز کبابی در سس سویا فرو برده می شود  و با بادام زمینی سرو می شود. پوست آن ترد است و گوشت آبدار است.

۳)مرغ گنگ بایو

این غذا یک مرغ کبابی بسیار تند است که با انواع آجیل مخلوط می گردد و دتقریبا در همه ی نواحی چین جزو غذاهای پر طرفدار محسوب می شود . دلیل اصلی محبوبیت این غذا این است که با سس مخصوصی سرو می شود که بسیار شیرین است .

برای تهیه ی این غذا مرغ را تکه تکه کرده و کبابی می کنند، پس از آن که مرغ خوب تفت داده شد، سیب زمینی، ذرت و سیر خرد شده را به آن اضافه می کنند. برای بهتر شدن این غذا هر آشپز سبزیجات مورد علاقه ی خود را نیز به این ترکیب اضافه می نماید.

Osmanthus lotus

۴) Osmanthus lotus

یک گیاه است که ریشه بسیار شیرینی دارد و شیرینی آن در حدی است که می توان به جای نبات از آن استفاده کرد . این غذا مربوط به استان هانگژو  چین است اما در خیابان های شانگهای هم سرو می شود . ریشه اسمانتوس به همراه سس قرمز شیرین، گلاتین برنج و کمی از خود گیاه نیلوفر اسمانتوس سرو می‌شود.

۵) سوپ آبشش نهنگ

با توجه به اسم عجیب غریب این غذا ، باید مربوط به مناطق جنوب شرقی چین باشد . بله غذایی است مربوط به استان فوجیان که مواد اولیه طوری هنرمندانه طراح شده اند که هرکدام طعم مشخصی به غذا می دهند . آبشش نهنگ، تخم بلدرچین، شاخه های بامبو، گوشت و گیاه جینسنگ  مواد اصلی تشکیل دهنده ی این سوپ هستند و اکر خیالتان از صید نهنگ راحت باشد پخت آن به تنهایی نیازمند یک روز کامل هست .

سوپ آبشش نهنگ

۶) Ma Po Tofu

یکی از قدیمی ترین خوراک های چینی است که قدمتی ۱۰۰ ساله دارد  .با طعم تند و گرم که با گوشت زیادی پخته می شود .معمولا برای این غذای خوشمزه از گوشت گاو استفاده می کنند اما می توان از گوشت حیوانات دیگر هم استفاده نمود . در نهایت برای خوش طعم کردن بیشترِ ما پو توفو سسی تهیه می کنند که ماده ی اصلی آن شیر است و طعم غذا را بسیار لذیذ می کند.

در پست های دیگر به معرفی غذاهای محلی دیگر کشور ها مانند ایتالیا ، مکزیک ، یونان نیز پرداخته شده است. این پست راجع به غذا های محلی چین است که از منابع زیر تهیه شده است:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *