غذاهای محلی گیلان

هر شهر و استان و هر منطقه ای نشانه هایی دارد که به نوعی شناسنامه آن منطقه محسوب می شود .یکی از این نشانه ها غذاهای محلی هستند که اگرچه ممکن است در جاهایی به غیر از محل ایجاد طبخ شوند ، اما هرکدام شناسنامه و اصالتی برای خود دارند . در ادامه غذاهای محلی گیلان را مورد بررسی قرار می دهیم :

۱) کباب ترش

کباب.عضو جدانشدنی زندگی خانواده های ایرانی . یکی از انواع خوشمزه کباب نوع ترش آن است که دستور پخت آن مربوط به شمال کشور و استان گیلان است . رای تهیه این غذای ترد و ترش و خوشمزه گوشت گوسفند را چند ساعت در رب انار، انار ترش سابیده‌، پیاز، سیر، سبزی محلی به نام چوچاق، گردوی ساییده و روغن زیتون می‌خوابانند؛ سپس گوشت‌ها را به سیخ کشیده و کباب می‌کنند.

کباب ترش

۲) باقلا قاتق

یکی از معروف ترین غذاهای شمالی که مربوط به روستای فوشه این استان است .در تهیه ی این خورش خوشمزه از باقلای رشتی ، شوید ، سیر و تخم مرغ استفاده می شود و به همراه کمی ماهی شور طعم بی نظیری پیدا می کند .

۳) سیر قلیه

در دستور اصلی پخت این غذا از قرقاول یا مرغابی استفاده می شده است اما امروزه به جای آن ها از مرغ استفاده می شود . به هر حال لپه، سیر سبز، تخم‌مرغ، آب نارنج، روغن، نمک و فلفل نیز مواد دیگر تشکیل دهنده ی این غذا هستند .

سیر قلیه

شامی

۴) شامی

اصالتی رودباری دارد و یکی از خوشمزه ترین و در عین حال سنگین ترین غذاهای شمالی است . شامی رودباری از ترکیب گوشت چرخ کرده و سبزیجات معطر تهیه می شود که به همراه گوجه فرنگی و غوره در روغن زیاد پخته می شود. این غذا به همراه برنج سرو می شود.

۵) غوره مسما

تقریبا می توان گفت همان پلومرغ است با این تفاوت که مرغ را با غوره و پیاز که قبلا تفت داده شده اند  پر می کنند ، و همراه با پلو سرو می کنند .

غوره مسما

در پست های دیگر به معرفی غذاهای محلی دیگر شهر ها مانند یزد ، کردستان نیز پرداخته شده است. این پست راجع به غذا های محلی کردستان است که از منابع زیر تهیه شده است:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *