معرفی عجیب ترین غذاهای جهان ۲

با حال بود

سلام دوست عزیز، در این پست ادامه عجیب ترین غذاهای جهان را معرفی می کنیم. تا به حال به این مسئله توجه نمودیم که این غذاها از نظر دیگران چندش آور هستند ولی از نظر مردم بومی همان منطقه از لذیذترین غذاها و یا مفیدترین و مغذی ترین غذاها به حساب می آیند. در زیر نیز یکسری غذاهای جالب توجه دیگر آورده شده است.

۱) هاکارل ، ایسلند

این غذا معمولا در ایسلند محبوب است؛ آن‌ها معتقدند گوشت کوسه‌ی گرما دیده‌ی تخمیر شده معمولا دارای طعم خوشایندی است. ولی از نظر برخی کارشناسان مشهور آشپزی، هاکارل “‌تنها بدترین، منزجر کننده‌ترین و بد مزه‌ترین‌”‌ چیزی بود که تاکنون طبخ شده است!

کله و پاچه

۲) کله پاچه ، ایران

همه ما ایرانی ها با کله پاچه آشنایی داریم. این غذا در ایران، ترکیه و به طور کلی، خاورمیانه رواج دارد. برای تهیه این غذای لذیذ از چشم، بناگوش، مغز و حتا دست و پای گوسفندان استفاده می کنند. برای ما خوردن کله پاچه کاملا عادی ست؛ اما به طور قطع از دید یک گردشگر خارجی امری عجیب و گاهی باورنکردنی به شمار می آید.

آشپزان حرفه ای عقیده دارند که کله پاچه باید سرِ حوصله طبخ و حتما با آبلیموی فراوان سرو شود. در ایران خیلی راحت می توانیم از طباخی یا کله پزی ها، این غذا را تهیه کنیم؛ اما چنین موضوعی در کشورهای اروپایی یا آمریکایی غیر قابل تصور است.

۳) پودینگ سیاه (سوسیس خون)

یک غذای کاملا در دسترس در آفریقا، آمریکا، آسیا، اروپا می باشد. هنوز تعداد زیادی از مردمی که ایده ی انقلابی دارند و تعداد زیادی از مردمی که از آن به عنوان محصول یاد می کنند، احمقانه عاشق این غذا هستند . مجراهای خونی که با طعم های مختلفی پر شده ، چیز هایی مانند سوکت و پودرهای سوخاری و…

پودینگ سیاه

۴) Huilacoche، مکزیک

قارچ ذرت یک قارچ است که دانه های ذرت طبیعی را به رشد تومور تحت پوشش اسپورهای سیاه و سفید تبدیل می کند. اکثر مردمی که از بیماری رنج می برند، از این قارچ ذرت به عنوان قرص استفاده می کنند. این یک تخصص آشپزی در مکزیک محسوب می شود.

در پست اول یکسری غذاهای عجیب و غریب نیز آورده شده است. این غذاها گاها مصارف دارویی و تقویتی دارند که در گذر زمان مردم مناطق مختلف جهان به آن رسیده اند. مطالب این پست از منابع زیر تهیه شده است:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *