معرفی عجیب ترین غذاهای جهان ۱

با حال بود

سلام دوست عزیز، وقت آن رسیده که سفری به دور دنیا داشته باشیم و غرق در همه ی غذاهای عجیب و غریبی شویم، که انواع گونه های آن را دوست داریم. عجیب ترین غذاهای جهان ما را فرهنگهای جالب و قابل توجه کشورهای مختلف آشنا می کند. متاسفانه اگر زمان به عقب برگردد، جهان تنها شامل غذاها و صبحانه های خوش مزه نخواهد بود بلکه با خوردنی های عجیبی روبه رو خواهید شد که می تواند شما را شوکه کند. اکنون به معرفی عجیب ترین غذاهای جهان می پردازیم تا وقتی از کنار چنین غذاهایی عبور کردید کمتر مایه ی تعجب و شگفتی شما را  فراهم کند:

۱) پا مرغ – شرق آسیا، کارائیب، جنوب امریکا و آفریقای جنوبی:

تصور می کنید چه تعداد از اعضای بدن قابل خوردن هستند؟

شاید این عجیب و غریب به نظر برسد با این حال این غذای خوشمزه (؟) عمدتا از پوست و بافت ژلاتینی ساخته شده است که تا وقتی که به درستی طعم داده شود، خوشمزه خواهد بود اما بعد از مدتی استخوان ها به مغز شما می رسند !

پای مرغ
shirako

۲) Shirako ، ژاپن

shirako در ژاپنی به معنای “کودکان سفید” است، اما اسم این غذا اشاره به کیسه های اسپرم ماهی کدو یا ماهی ّف دارد .درست شبیه حباب های سفید قهوه ای یا مغز مینیاتوری ، به نظر می رسد که طعم شیرین و دلچسبی داشته باشد!

۳) عنکبوت سرخ شده از کامبوج

در دسترس در سراسر کامبوج و به ویژه در شهر Skuon. این خزنده های زیبا عمیقا در روغن سیر سرخ شده اند تا زمانی که از داخل و بیرون به طور کامل طرد شوند. تمرین خوردن این موجودات به ویژه گونه ی tarantula، از زمان حاکمیت Khmer Rouge شروع شده است درست زمانی که مردم مجبور بودند منابع تازه ای را به عنوان جایگزین غذایی خود بیابند. عنکبوتها اغلب به مسافرانی که از شهر عبور می کنند و به دنبال یک میان وعده سریع می روند، به فروش می رسند. به علاوه این غذای نه چندان زیبا علاوه بر یک منبع سرشار پروتين بودن، زیبایی را برای مصرف کنندگان خود به ارمغان میاورد.

در پست دوم ادامه معرفی این غذاها انجام می شود. این نوع غذاها گاها از نگاه مردم غیره بومی بسیار عجیب غریب به نظر می رسند ولی از نگاه محلی های آن منطقه بسیار لذیذ و خوشمزه هستند. مطالب این پست از منابع زیر تهیه شده است:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *