عجیب ترین ساندویچ های جهان

با حال بود

سلام دوست عزیز، می دونستی واژه ساندویچ از یک محل با همین نام گرفته شده که اهالی محل بسیار علاقه مند به بازی شطرنج بودند . بنابراین برای ذخیره کردن وقت و جلوگیری از اتلاف آن و بازی کردن در زمان های ذخیره شده ، مردم چیزی را بین دو نان قرار میدادند و به جای نهار استفاده می کردند ، به این ترتیب ساندویچ متولد شد.

محدوده وسیعی برای ایجاد خلاقیت در مورد قرار دادن چیزی بین نان ها وجود دارد و ما انسان ها بازی عجیب و غریب را تجربه کرده ایم. در ادامه تعدادی از عجیب ترین ساندویچ های دنیا را تجربه خواهیم کرد :

۱) ساندویچ روبیک

یک ساندویچ که آدم دلش نمیاد این سادویچ را بخوره چون مانند مکعب روبیکه. این سادویچ را باید در ویترین قرار داد البته خیلی زود باید از آنجا برداریم چون کپک میزنه . حالا از شوخی که بگذریم می بینیم که خلاقیت حد و مرزی ندارد.
ساندویچ روبیک

۲) ساندویچ خرچنگ و خاویار

چندی پیش Jerome Brody  که در سال ۲۰۰۱ درگذشت ، یکی از پیشگامان رستوران نیویورک بود . وی یک خاویار ترکیبی با ساندویچ تهیه کرد و مقداری هم تخم مرغ پخته به همراه دارچین به آن اضافه نمود تا یکی از عجیب ترین و گران ترین ساندویچ های دنیا به وجود بیاید .

۳) Luther Burger

Luther Burger یا برگر نان یک همبرگر یا چیزبرگر با دو یا چند دونات لعابی بدون نعنا می باشد . طبق افسانه ها اسم این  برگر نام مورد علاقه خواننده ، ترانه سرا و تولید کننده  Luther Vandross. بوده است .

Luther Burger

۴) ساندویچ آرپا ، کلمبیا

یک ساندویچ بسیار تند که حسابی شما را به جنب و جوش وا می دارد ! نان این ساندویچ از آرد ذرت ساخته شده و همین موضوع آن را در کشور های آمریکای جنوبی بسیار پر طرفدار کرده است . محتویات آن چیزی نیست جز گوشت سوسیس و سس مخصوص کلمبیایی بسیار تند .

۵) ساندویچ بستنی

حتما شما هم با شنیدن این اسم تعجب کردید . شاید با خودتان تصور کردید قرار است با مقداری بستنی روبه رو شوید که میان ویفر یا حتی لواش پیچیده شده است ! باید گفت تا حدودی درست تصور کرده اید !

اکنون چند سالی هست که دست فروشان مکزیکی روی چرخ دستی های خود ساندویچ هایی را می فروشند که درون آن ها به جای فرآورده های گوشتی یا سبزیجات ، بستنی ریخته شده است . هیچ کس دقیقا نمی داند که چه کسی برای اولین بار این ساندویچ های بستی را ابداع کرد، ولی بعضی از رسانه های مکزیک بیان داشته اند که ریشه این ساندویچ ها احتمالاً‌ به Xonacatlan بر میگردد. جایی که این ساندویچ ها ۶۰ سال است که به مردم فروخته می شود.

در پست کیک های عجیب و غریب، به معرفی یکسری از کیک های عجیب و غریب نیز پرداخته شده است. در این پست عجیب ترین ساندویچ های جهان آورده شده است که مرزهای خلاقیت را جا به جا نموده است. مطالب این پست از منابع زیر تهیه شده است:

1 پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *