دسرهای معروف جهان

شاید یکی از چیزهایی که می تواند خوردن غذا را لذت بخش تر بکند ، خوردن یک دسر خوب در کنار شام شما باشد !دسرها از یک کشور به کشور دیگر  متفاوت هستند . بعضی از آن ها دارای میوه هستند و بعضی دیگر دارای شکلات . در ادامه دسرهای معروف جهان را مورد بررسی قرار می دهیم :

۱) Rasmalai

یک دسر هندی متعلق به ساحل شرقی خلیج بنگال که در ترجمه ی آن «کرم شهد» آمده است .از پنیر هندی ساخته شده که در شیر پرچرب ، شبیه کرم لخته شده است .در دستور پخت این دسر از پودر هل و زعفران ، بادام ، پسته های زمستانی و میوه های خشک استفاده شده است .

Rasmalai

۲) Crème Brûlée

یکی از محبوب ترین دسر ها در سرتاسر کشور فرانسه است . از مواد تشکیل دهنده ی این دسر خوشمزه می توان به به خامه که حاوی یم لایه از کارامل سخت و تند و قهوه ای است اشاره نمود .

۳) Dadar gulung

همان طور که از شکل ظاهری دسر مشخص است این دسر در واقع یک رول پنکیک است که در جزیره ی جاوای اندونزی از شهرت و محبوبیت فراوانی برخوردار است . در واقع، دادار گولونگ پنکیک سبز رنگی است که از برگ درختان پاندانوس به صورت رول تهیه شده و داخل آن از ترکیب شکر و نارگیل پر شده است.

Dadar gulung

۴) Medovik

از دسته ی کیک هاست و ظاهری جذاب و هوس انگیز دارد . در پخت آن از ۵ تا ۱۵ لایه کیک استفاده می شود و سپس در بین لایه ها از انواع مغز ها و شربت ها استفاده می کنند .

۵) Lokma

ظاهری شبیه بامیه و یا شیرینی خامه ای دارد و یکی از محبوب ترین دسر های یونانی به شمار می آید . برای درست کردن لوکما، خمیر را در روغن سرخ می کنند و بعد چند دقیقه در شربت شکر و یا عسل و دارچین قرار می دهند.

Brigadeiro

۶) Brigadeiro

این دسر خوشمزه ی برزیلی یادآور شکلات تروفلی است . در ساخت آن از شیر ، پودر کاکائو و کره استفاده شده است  .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *